Soklové lišty

Soklové lišty nabízejí širokou paletu možností a jsou skvělým pomocníkem pro dokonalé zakončení Vašich podlah. S naší nabídkou různých tvarů – rovné i oblé, nejrůznějších materiálů – nerezové soklové lišty, hliníkové soklové lišty, soklové lišty PVC a soklové lišty MDF i více účelům a typům montáže najdete tu správnou volbu pro Váš prostor. Kromě toho k soklovým lištám nabízíme také doplňky, jako jsou rozety, spojky, růžky, koncovky a boxy na zásuvky, které vzhled a funkčnost soklových lišt dokonale doplní. Díky různým variantám, ať už se jedná o materiál, dekor, rozměr, účel nebo typ montáže získáte nejen možnost individuálního přizpůsobení, ale také skvělý vzhled Vašeho interiéru.

K čemu slouží soklová lišta?

Soklová lišta je prvkem určeným k dokončení a ochraně spodní části stěny nebo nábytku. Je umístěna na přechodu mezi podlahou a stěnou, čímž zakrývá dilatační spáru a chrání stěnu před mechanickým poškozením a znečištěním. Díky důmyslnému provedení soklové lišty na kabely lze spolehlivě zakrýt kabeláž a provést její snadnou výměnu. Soklová lišta také přispívá k estetickému vzhledu místnosti, umožňuje snadnější úklid a zabraňuje pronikání vlhkosti pod podlahu. Je dostupná v různých materiálech, designech a barevných variantách, aby ladila s interiérem a podlahovou krytinou. Soklová lišta představuje praktickou a estetickou součást podlahových projektů, která dokončuje a chrání prostor mezi podlahou a stěnou.

 

Jaké mají soklové lišty využití?

Soklové lišty se dají jednoduše kombinovat s různými materiály podlahových krytin. Rozmanité možnosti použití soklových lišt k dlažbě, soklových lišt na vinyl či kobercových soklových lišt činí ze soklových lišt univerzální řešení pro Váš projekt. 

Jak vybrat materiál soklové lišty?

Při výběru konkrétní lišty a materiálu je vždy potřeba brát ohled na projekt, ve kterém se výrobek chystáme použít. Na výběr máme ze tří skupin materiálu, a to soklové lišty z plastu, kovu či dřeva. Z hlediska sortimentu kovových soklových lišt vyrábíme profily z nerezové oceli a hliníku. V případě soklové lišty z nerezu u nás lze najít produkty z tradičního materiálu V2A, plastové soklové lišty v naší nabídce jsou vyrobené z PVC, dalším typem jsou pak MDF lišty z dřevěných vláken.

Péče a údržba lišt

O lišty a profily je také potřebné správně pečovat. Vhodnou a kvalitní údržbou lze výrobkům pomoci k lepší životnosti. Volte takové čistící prostředky, které nejsou agresivní (vyhněte se tedy preparátům určeným k odstraňování usazenin a nečistot ze sporáků, vodního kamene atp.). Je také třeba mít na paměti, že by se žádný přípravek neměl na lištách nechávat působit dlouhodobě. Po každém použití je nezbytné jejich zbytky z lišt omýt čistou vodou, aby se zabránilo možné následné reakci s povrchem.

Lišty vyrobené z nerezové oceli by měly být chráněny před různými chemikáliemi a solemi. Dále by se mělo zamezit trvalému styku s jinými kovy, kvůli čemuž by mohlo dojít k druhotné korozi. Vyhněte se používání práškových čistících prostředků, které jsou abrazivní, mohou totiž poškodit povrchovou úpravu lišt. Profily, které jsou povrchově upraveny komaxitováním jsou citlivé zejména na rozpouštědla, kyselé a alkalické čistící prostředky.

Soklové lišty dvoudílné

Kvalitní a cenově dostupné dvoudílné soklové lišty jsou navrženy pro zakrytí a ochranu kabelů. S jejich pomocí získáte spolehlivé skrytí kabeláže a zároveň možnost její snadné výměny v případě potřeby. Nabízíme jak rovné, tak ploché soklové lišty PVC v mnoha různých dekorech a barvách, abyste si mohli vybrat takovou variantu, která nejlépe ladí s Vaším interiérem. Kromě toho nabízíme také odpovídající komponenty, jako jsou růžky, spojky, koncovky a boxy na zásuvku, které dodají Vašim soklovým lištám a prostorám perfektní vzhled a funkčnost.

Rozety

Dekorativní rozety jsou ideálním doplňkem pro Vaše topení nebo pro použití kolem trubek ve zdi. Nabízíme širokou škálu velikostí, barev a dekorů dřeva, abyste si mohli vybrat takový produkt, který snadno sladíte se soklovou lištou a interiérem. Naše rozety jsou vyrobeny z různých materiálů, konkrétně z PVC a masivního dřeva, takže si můžete vybrat tu, která nejlépe odpovídá Vašim preferencím. 

Soklové lišty jednodílné

V našem sortimentu naleznete širokou škálu jednodílných soklových lišt, které odpovídají různým potřebám a preferencím. Ať už soklové lišty hliník, nerez, MDF či soklové lišty PVC, u nás si vyberete tu nejvhodnější soklovou lištu pro Vaši podlahu. Jedním z nejpoužívanějších typů je MDF soklová lišta, která nabízí skvělý poměr cena/výkon. Nechte se inspirovat naší rozmanitou nabídkou soklových lišt a doplňků jako růžky, spojky či koncovky a přidejte do svého interiéru ten správný dotek elegance a stylu.

Soklové lišty kobercové

Kobercová soklová lišta se používá k vlepení pruhu stejného koberce, který je na podlaze. V naší nabídce elegantních barev je k dispozici kobercová soklová lišta bílá, černá a hnědá, skvěle se hodící pro decentní doplnění prostoru. Díky soklové liště na koberec můžete vytvořit designové olemování místnosti a dodat tak prostoru elegantní a dokončený vzhled.