Výroba ACARA

O společnosti
ACARA

Produkty
ACARA

Individuální
úpravy

Obdržené
certifikáty

Školení

 

Výroba ACARA

 

Nabízíme tyto výrobní služby:

 • Profilování
 • Ohraňování
 • Dělení
 • Prosekávání
 • CNC vrtání
 • Obalování
 • Balení
 • Povrchové úpravy
 • Dilatace
 • Svařování
 • Etiketování a konfekce, lepení

 

 

 

 

 

 

Profilování

 

Naší specializací je sériové a zakázkové profilování. Pracujeme na automatických profilovacích linkách, které nám umožňuji zpracovat materiál různé síly a typu, například pozink, mosaz nebo nerez. Díky našemu zaměření na nerez o sílách 0,5 – 1 mm jsme schopni vyrobit prakticky jakýkoli typ a tvar profilu.

 

 

 

Ohraňování

 

V rámci naší výroby jsme vybaveni také ohraňovacími lisy, které jsou automatické a uzpůsobené pro ohraňování celé řady kovů. Pracujeme hlavně s nerezem, mosazí, hliníkem, mědí, cortenem a pozinkem, přičemž maximální délka ohranění může být až 3 m. Využívané stroje jsou velmi přesné, což nám umožňuje vytvořit jednoduché i velmi složité ohyby, u kterých klademe důraz na pohledovou část. Naši zaměstnanci jsou vyškoleni jak pro průmyslovou výrobu, tak pro designové detaily. Vyrábíme i na zakázku, podle Vašich požadavků a potřeb.

 

 

 

Dělení

 

Materiál dělíme na hydraulických nůžkách, které nám umožňují délky do 4 m. Zpracováváme hliník, mosaz, železo do 5 mm a nerez do 2 mm.

 

 

 

Prosekávání

 

Ve výrobě se zaměřujeme také na prosekávání různých druhů materiálů, které provádíme manuálně, automaticky i poloautomaticky. Vícero samostatných lisů s tonážemi od 15 do 63 tun nám umožňuje přesné prosekávání, a to pomocí velkého množství výsekových nástrojů. Naši zaměstnanci umí kromě rozmanitých materiálů pracovat také s jejich odlišnými tloušťkami, přičemž nás téměř nelimituje horní hranice. Veškeré proseky Vám vyrobíme na zakázku, k čemuž patří také kvalitní výsek privátní značky nebo názvu.

 

 

 

CNC vrtání

 

Součástí našich služeb je také CNC vrtání. Základem je přesné vrtání různých druhů materiálů. Vyráběné stavební a podlahové komponenty tak mají velmi přesné parametry, čímž se zkracuje proces výroby a finální kompletace. Ve výrobním centru v Litomyšli pracujeme se čtyřmi druhy kovů – hliníkem, nerezem, pozinkem a mosazí, přičemž se zaměřujeme na vrtání profilů a frézování otvorů různých tvarů. Kromě sériových komponentů však zvládneme zpracovat i atypické díly dle Vašich požadavků.

 

 

 

Obalování

 

Obalujeme různé tvary a materiály. Limitem jsou pouze rozměry 200x300 mm. Naším zaměřením je sladit detaily v interiérech, například podlahové a soklové lišty. Čím vlastně obalujeme (kašírujeme)? Možnosti jsou široké – od papíru, přes různé typy fólií (CPL) až po dýhu. Váš design přeneseme na obalovací materiál, který si umíme rovněž přesně nařezat.

 

 

 

Balení

 

Všechny produkty – ať už se jedná o stavební profily nebo podlahové lišty – které v ACARA vyrobíme, jsou na závěr pečlivě zabaleny do polyolefinové fólie tak, aby nedošlo k poškození materiálu. Polyolefinová fólie je smrštitelná, takže výrobek je po zabalení bez změny tvaru a designu. Fólie je čirá, pevná a zároveň ekologická – představuje pouze mírnou zátěž pro životní prostředí. Linka nám umožňuje balit kusově i sériově a je rovněž variabilní i co do šířky produktů – zvládne zabalit všechno v rozměru od 300 do 500 mm nebo opačně.

 

 

 

 

Povrchové úpravy

 

Vyrobené kovové prvky mohou mít různou povrchovou úpravu. Kromě výše zmiňovaného obalovacího stroje, který nanáší speciální fólii s vybraným dekorem, upravujeme také povrch kovů samotných. Kartáčujeme a leštíme. Pro všechny typy úprav používáme nejmodernější technologie, jejichž součástí je profesionální odsávání, které nezatěžuje životní prostředí. Úprava je vždy na přání zákazníka. Nemáme žádné limity v úpravách „co“ a „čím“ brousit.

 

 

 

Dilatace

 

V ACARA se zaměřujeme také na výrobu dilatací. K výrobě používáme různé druhy kovů (např. nerez nebo hliník) v kombinaci s PU nebo EPDM gumou, které jsou velmi odolné vůči chemikáliím, a tak zajišťují dlouhou životnost. Jsme schopni vyrobit různé rozměry nebo barvy. Zaměřujeme se také na objektové dilatační lišty, jež jsou vhodné do projektů, kde je kladen důraz na vysokou zátěž, vodotěsnost nebo se jedná o komerční projekt. S výběrem správného profilu Vám rádi pomůžeme.

 

 

 

Svařování

 

Ve výrobě provádíme také svařování hliníku a nerezu, které svařujeme pomocí metody MAG. Jedná se o poloautomatické obloukové svařování kovu v ochranné atmosféře aktivního plynu, v našem případě CO2, který zajišťuje dobrý průvar. Výhodou této metody je také značná univerzálnost a jednoduchost na obsluhu. Svářeči se tak mohou soustředit na kvalitu a přesnost sváru, který může být jak bodový, tak klasický housenkový.

 

 

 

Etiketování a konfekce, lepení

 

Poslední fází výroby je konfekce, etiketování a finalizace výrobku. Vyrobené komponenty v tomto případě prochází finálním čištěním a kontrolou. Hotové výrobky navíc procházejí závěrečnou dvojitou vizuální kontrolou při balení.