Schodové stavební lišty

Správná schodová lišta vylepší bezpečnost a vzhled Vašich schodů. Lišty na schody jsou navrženy tak, aby poskytovaly pevný a stabilní krok a zároveň chránily hranu schodů před opotřebením. Vybrat si můžete schodové lišty Z nebo schodové lišty T, schodové lišty objektové, nájezdové lišty nebo lišty s protiskluzným páskem. Díky protiskluzovým prvkům poskytují lišty kolem schodů bezpečný a pohodlný pohyb, minimalizují riziko pádu a chrání před nechtěnými úrazy. Vyrobené z kvalitních a odolných materiálů, naše schodové lišty jsou trvanlivé a odolné vůči opotřebení.  S produkty Acara budete mít jistotu, že Vaše schody budou nejen bezpečné, ale také stylové a esteticky příjemné.

 

K čemu slouží schodová lišta?

Použití lišt na schodech je velmi důležité, neboť zde plní několik funkcí. Lišta chrání hranu schodu před mechanickým poškozením a dotváří celkový estetický dojem. Pokud zvolíme vhodnou protiskluzovou lištu na schody, vneseme do našeho projektu navíc důležitý bezpečnostní prvek. Náš sortiment obsahuje také široký výběr barevných protiskluzových pásek v různých velikostech. Schodové lišty jsou ideální pro použití ve veřejných budovách, obchodech, kancelářích a domácnostech. Pomáhají vytvořit bezpečné a atraktivní prostředí pro každého uživatele.

Jaké mají schodové lišty využití?

Nabízíme širokou škálu schodových lišt, které jsou speciálně navrženy pro různé typy podlahových krytin. Bez ohledu na to, zda se jedná o schodové lišty na dlažbu, schodové lišty pro plovoucí podlahy, jako jsou schodová lišta pro vinyl nebo schodová lišta pro linoleum, s našimi schodovými lištami dosáhnete dokonalého výsledku. Díky chytré konstrukci schodových lišt je umožněno přesné přilnutí k hranám schodů, a to i v případě výskytu dlaždic s různými výškami, kde musí lišty na schody dlažbu překlenout.

Jak vybrat materiál schodové lišty?

Při výběru konkrétní lišty a materiálu je vždy potřeba brát ohled na projekt, ve kterém se výrobek chystáme použít. Na výběr máme ze dvou hlavních skupin materiálu, a to kovu či plastu, či jejich případné kombinace. Z hlediska sortimentu kovových schodových lišt vyrábíme nerezové lišty na schody a hliníkové lišty na schody. V případě nerezových schodových lišt u nás lze najít produkty z tradičního materiálu V2A, plastové schodové lišty v naší nabídce jsou vyráběné z PVC.

Povrchová úprava

Kovové lišty ACARA mají také různé povrchové úpravy:

  • kartáč

  • lesk 

  • komaxit – práškové lakování, které se vyznačuje například odolností vůči vlhkosti či chemickou rezistencí

  • elox – ochranná oxidová vrstva hliníkových schodových lišt, která chrání lištu před mechanickým poškozením, zlepšuje její chemické vlastnosti a vytváří rezistentní vrstvu vůči korozi

Péče a údržba lišt

O lišty a profily je také potřebné správně pečovat. Vhodnou a kvalitní údržbou lze výrobkům pomoci k lepší životnosti. Volte takové čistící prostředky, které nejsou agresivní (vyhněte se tedy preparátům určeným k odstraňování usazenin a nečistot ze sporáků, vodního kamene atp.). Je také třeba mít na paměti, že by se žádný přípravek neměl na lištách nechávat působit dlouhodobě. Po každém použití je nezbytné jejich zbytky z lišt omýt čistou vodou, aby se zabránilo možné následné reakci s povrchem.

Lišty vyrobené z nerezové oceli by měly být chráněny před různými chemikáliemi a solemi. Dále by se mělo zamezit trvalému styku s jinými kovy, kvůli čemuž by mohlo dojít k druhotné korozi. Vyhněte se používání práškových čistících prostředků, které jsou abrazivní, mohou totiž poškodit povrchovou úpravu lišt. Profily, které jsou povrchově upraveny komaxitováním jsou citlivé zejména na rozpouštědla, kyselé a alkalické čistící prostředky.

Schodové Z lišty

Tvar Z umožňuje schodovým lištám přesně přilnout k hranám schodů a zajistit tak stabilní a bezpečný povrch. Horní hrana schodové lišty se vyznačuje protiskluzným prvkem, který minimalizuje riziko pádu. Protiskluzová a dekorativní provedení schodových lišt ve tvaru Z , lišt na schody S či lišt na schody P jsou dostupná v různých velikostech a elegantních barevných variantách, jako je stříbro, bronz, zlato či titan. Díky tomu poskytují esteticky příjemné zakončení schodu a zdůrazňují celkový design interiéru.

Schodové T lišty

Schodové lišty na dlažbu ve tvaru T spolehlivě ochrání a překlenou spoj vytvořený mezi dlaždicemi na schodech. Zásluhou chytré konstrukce je možné schodové lišty využít i při výskytu dlaždic se dvěma různými výškami. Odolné nerezové a hliníkové schodové lišty na dlažbu T jsou k dispozici v různých velikostech, díky čemuž se hodí k aplikaci na jakýkoliv druh schodů.

Schodové lišty objektové

Schodové objektové lišty jsou skvělou volbou pro domácí prostředí, která jsou vystavena frekventovanému zatížení, potřebují spolehlivou ochranu a estetické zakončení schodů. Na výběr máte nerezové lišty na schody či schodové lišty hliníkové s barevnou PVC vložkou. Barevné vložky jsou snadno vyměnitelné, což poskytuje větší flexibilitu a možnost přizpůsobení vzhledu schodové lišty jakémukoliv prostoru. Zásluhou vynikajících protiskluzových vlastností poskytují schodové objektové lišty bezpečný a stabilní povrch pro chůzi po schodech.

Lišty s protiskluzným páskem

Schodové lišty s protiskluzným páskem jsou skvělým pomocníkem pro zvýšení bezpečnosti a stability při chůzi po schodech. K protiskluzovým lištám na schody nabízíme odpovídající samolepící protiskluzové pásky, a to v širokém barevném spektru. Pásky zaručují pevný krok a snižují riziko uklouznutí na minimum. Osazují se do schodových profilů, lze je však použít i samostatně.