Dekory Lea Ceramiche

Keramické dlažby a obklady představují nestárnoucí klasiku. Nespornými přednostmi klasických obkladů a dlažeb jsou jejich životnost a stabilita, velmi snadné čištění a údržba. Jednoduchá je také oprava - pokud je potřeba k ní přistoupit, stačí vyměnit pouze konkrétní dlaždici. 

V naší nabídce najdete obklady na zeď a dlažbu ve čtyřech cenových kategoriích: promo, standard, trendy a exclusiv. Kachličky jsou v široké škále barev a designů, včetně obkladů a dlažby v imitaci kamene, obkladů a dlažby v imitaci dřeva či obkladů a dlažby v imitaci mramoru, v různých povrchových úpravách, tloušťkách a velikostech čítající také velkoformátové dlažby a obklady na stěnu

Rádi Vás přivítáme v našem showroomu na prodejně ve Strašnicích, kde můžete své projekty a přání konzultovat s našimi odborníky.

Typ
Třída
Rozměr
(0)
(0)
(0)
(0)
(0)
(0)
(0)
Zobrazit vybrané
Barva
(0)
(0)
(0)
(0)
(0)
Zobrazit vybrané
Rektifikace
Mrazuvzdornost
(0)
(0)
Zobrazit vybrané
(0)
(0)
Zobrazit vybrané
Výpis je omezen filtrem
0 produktů

Kde se používají obklady a dlažba?

Využití keramických kachliček je vhodné zejména v místnostech, kde se setkáváme s vyšší vzdušnou vlhkostí, jako jsou třeba koupelny. Kromě použití kachličky do koupelny je instalace možná i v ostatních místnostech, ať už se jedná o obývací pokoj, jídelnu, ložnici nebo dlažbu a obklady do kuchyně. Obklady za kuchyňskou linkou oceníte především díky velmi snadnému čištění a údržbě při vaření.

Obklady a dlažba jsou oblíbenou krytinou v interiérech i venkovním prostředí. Venkovní dlažba na terasu, zahradu či dlažba k bazénu stejně jako venkovní obklady použité třeba v zimní zahradě musí být mrazuvzdorné, aby odolaly rozmarům počasí. Dlažba na schody musí být zase matná, aby neklouzala. Pokládku dlažby venkovní lze provést několika způsoby, ať už do trávy, štěrku, písku nebo lze použít dlažbu na terče.

Kombinace dlažby a podlahového topení

Je potřeba počítat s tím, že jsou dlažby na dotek chladné a pro bosé nohy nemusí být chůze zcela komfortní. Situaci však lze poměrně snadno vyřešit zkombinováním dlažby s podlahovým vytápěním, pro které se velmi hodí.

Slovníček pojmů

  • Mrazuvzdornost: Venkovní obklady a dlažby musí být mrazuvzdorné, aby spolehlivě odolaly různým vlivům počasí a působení mrazu. Mrazuvzdorné kachličky a dlaždice se vyznačují nízkou nasákavostí.

  • Protiskluznost: Dle toho, zda je dlaždice protiskluzná stanovujeme její vhodnost pro konkrétní prostor s ohledem na zajištění bezpečného pohybu osob. Dlaždice s protiskluzem jsou ideální pro použití například v koupelnách nebo v okolí bazénů.

  • Rektifikace: Pod pojmem rektifikace značíme finální úpravu obkladů a dlažeb, kdy jsou hrany zabroušeny na přesné rozměry. Díky tomu je umožněna pokládka s minimální spárou, pomocí které lze dosáhnout jednolitého povrchu.